Cart (0)
No products in the cart.
| Product Code | S951-586 |
| Colour | chrome |
| Warranty | 12 years for body , 5 years for cartridge |
| EAN code | 5901771053170 |
| Product index | AATW1001517191 |
| Acoustic group | II |
| Assembly method | standing |
| Body height | 17,1 cm |
| Connection hoses | flexible connecting hoses G 3/8 inch, length 400 mm, ECO EPDM, WRAS certificate |
| Diameter of the head | 3,5 |
| Flow class | Z |
| Perlator | Aerator Cersanit Water Save |
| Plug | plastic click-clack plug G 1 1/4 |
| The length of the spout | 11,1 |
| Type of chroming | Cersanit Super Shine -thickness of the nickel 8-12μm and chrome 0.25-0.3 μm applied on a faucet Cersanit, guarantees high quality even after several years |
| Type of head | ceramic |
| Value for the acoustic group | from 20 to 30 dB |
| Value for the flow class | 6 l/min |
| Product card | Download |
| Technical drawing | Download |
| 3D Files | 3DS file, 3DMAX file, DWG file, OBJ file |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.